blog-1 25 MART

Neden Su İçmeliyiz?

Su hayatımızı devam ettirmek için ihtiyaç duyduğumuz ana maddeler arasında yer alır. Beslenmek gibi su tüketmek de hayati önem taşır. Yeterli miktarda su tüketmemek vücut fonksiyonlarının bozulmasına neden olur. İleri derecede susuzluk ölüme bile yol açabilir. Şimdi hem neden su içmeliyiz sorusuna cevap verelim hem de su içmenin faydalarına göz atalım.

DEVAMINI OKU
blog-1 28 MART

Neden Damacana Su Kullanmamalıyız?

Damacana su birçok açıdan olumsuz yönlere sahip. Farklı damacana su markaları farklı içeriklerde su üretse de damacanaların birçoğu suyun zararları bulunur. Markalar uluslararası standartları göre üretim yapsalar bile zararlın çoğu taşıma sürecinde ya da ısıya maruz kalma nedeniyle ortaya çıkar. Suyu plastik bir bidon olan damacanadan içmemek için birçok sebep var.

DEVAMINI OKU
blog-1 4 NİSAN

Dünyada Temiz Su Erişimi Sorunları ?

Dünyada temiz su erişimi, her geçen gün azalan bir sorun olsa da hala insanlığın önemli bir kısmını etkiliyor. Yapılan araştırmalara göre farklı ülkelerde yaşayan 844 milyon kişi, temiz su erişim sorunu yaşıyor. Bu sorun, genellikle az gelişmiş ülkelerde daha yaygın. Su erişim sorunu, su artıma cihazları ya da diğer alternatif yöntemlerle ortadan kaldırılabilir.

DEVAMINI OKU
blog-1 11 NİSAN

Kalabalık Ortamlarda Soğuk Su Temini

Ofis ya da etkinlik alanı gibi kalabalık ortamlarda soğuk su temini zorlu bir iş olabilir. Özellikle ofis ortamında herkesin beklentisini karşılayacak ideal su sıcaklığını yakalamak daha da zor olur. Bazı insanlar sıcak su tüketmek isterken bazıları ise kaynaktan yeni çıkmış kadar soğuk su ister. Bu noktada herkesin beklentilerini karşılamak için uygulanabilecek bazı yöntemler bulunur.

DEVAMINI OKU
blog-1 18 NİSAN

Ters Ozmos Teknolojisi Nedir? Su Arıtmada Nasıl Kullanılır?

Ters ozmos teknolojisi, su artıma cihazları başta olmak üzere birçok alanda karşımıza çıkan bir kavram. Bu yöntemin amacı, suda bulunan büyük partiküllerin, zararlı iyonların ve moleküllerin sudan uzaklaştırılması. İşlem sırasında özel bir membran kullanılarak filtreleme işlemi gerçekleştiriliyor.

DEVAMINI OKU
blog-1 24 NİSAN

PET Şişe Kullanımı ve PET Şişelerin Çevresel Zararları

Hepimiz günde en az bir pet şişe kullanıyoruz. Tüm dünya nüfusu göz önüne alındığında bu rakamlar oldukça fazla. Şişeler, hareket halindeyken yanımızda su taşımak için ya da şampuan gibi ürünleri kullanmak için bize yardımcı oluyor. Peki zararları nelerdir ?

DEVAMINI OKU