SU ARITMA BAKIM VE ONARIM

Su arıtma bakım ve servis hizmetleri içerisinde; ev ve işyeri tipi su arıtma cihazı montaj, devreye alma, arıza tespit ve müdahalesi, müşteri cihaz bilgilendirme eğitimleri, fiziksel ve kimyasal su analizleri, servis revizyonları, periyodik takip ve bakımları, filtre ve membran değişimleri bulunmaktadır. Unutmayın ki su arıtma cihazınız bakımları yapıldığı sürece daha etkili arıtma yapacak ve daha sağlıklı, güvenli su üretimine devam edecektir.

BAKIMIN FAYDALARI

Zamanla arıtılan suyun temizlenmesinde rol oynamakta olan filtre ve suyu size stoklayan deponun zamanla değişmesi veya temizlenmesi gerekmektedir.

ARITMA CİHAZINIZI DAHA ALMADINIZ MI?

ARITMALI SEBİL

Alkali su iyonizerleri ilk fonksiyon olarak bilinen en yüksek standartta biyolojik arıtma yaparlar. Ölçülmüş en küçük mikroorganizma 0,18 mikrondur. Cihazlarımız üzerinde bulunan (dünyada en çok ödül almış) biostone filtre; 0,01 mikron filtre aralığıyla bütün bakteri, virüs, mantar, spor gibi risk oluşturabilecek mikroorganizmaları yok eder. Aynı fonksiyon su içerisinde bulunabilecek klor, arsenik gibi bütün kimyasal kirlilikleri de elimine eder. Bu esnada suyun mineral yapısında hiçbir değişikliğe yol açmaz ve nitelikli, lezzetli, güvenilir su oluşturulur. Suyun doğasında bulunan ve ileri teknoloji sayesinde ortaya çıkarılabilen mucizevi etkiler için altyapı olarak bu su kullanılmaktadır.


Sebil Almak Veya Detaylı Bilgi İçin

FİLTRE DEĞİŞİMİ

Günümüzde neredeyse hemen hemen her evde kullanılmakta olan su arıtma cihazı artık vazgeçilmezimiz haline geldi. Market suyu tüketmiyoruz neredeyse. Dışarıda kullanmak için de şu an hem moda haline gelmiş hem de sağlık açısında daha yararlı hale gelen demir mataralar taşınmaya başlandı. Görsel olarak çok şık dursa da sağlık açısından daha şık olduğu tartışılmaz.

FİTRE DEĞİŞİM SÜRELERİ

Evinizde bulunan bu cihaz toplamda 5 aşama ise ilk 3 filtrenin değişim zamanı 6 ila 8 ay arasında değişmektedir.Bu değişmesi gereken filtrelerin ismi ise 1 micron sediment filtre,5 micron sediment filtre ve block karbon filtredir. Bu filtrelerin kullanım amacı ise suyun içerisinde bulunan tortu,pas,kum ve çakıl gibi katı metallerin yok edilmesi sağlanmaktadır. Yukarıda bulunan membran filtrenin ömrü ise 2 senedir.Ve bu filtre kesinlikle 2 senede bir mutlaka değişmesi gerekmektedir.Aksi taktirde bu filtre değişmez ise içtiğiniz suyun hiç bir önemi kalmamaktadır.Bu filtre su arıtma cihazlarının en önemli parçasıdır.

FİLTRE DEĞİŞİM FAYDALARI

İlk olarak aşağıda bulunan ilk 3 filtrenin değişim süresi 6 ila 8 ay arasında değişmektedir.Bu süre kullanıma bağlı olarak değişmektedir. Kısalabilir de uzayabilir de bu süre zarfı.Bu filtrelerin görevi ise suda bulunan tortu,pas,kum ve çakıl gibi maddelerin arıtılması amacıyla kullanılmaktadır. Membran olarak tabir ettiğimiz filtre ise 2 senede bir mutlaka değişmesi gerekmektedir.Aksi taktirde su arıtma cihazlarının en önemli filtresi olduğu için sudan hiç bir şekilde kalite alamazsınız hatta şebeke suyu içmiş olursunuz. Son olarak ise tatlandırıcı filtredir.Bu filtre su arıtma olarak suyun tadını vermesi için kullanılmaktadır.Bu filtrenin içerisinde doğal madenler bulunmaktadır.1 senede bir mutlaka değişmesi gerekmektedir.

BAKIM / ONARIM VE DEĞİŞİM İÇİN